Напередодні старту 5-го сезону УХЛ-Паріматч херсонський клуб оголосив про підписання угоди з досвідченим форвардом.
Олександр Швецов (29 вересня 1988). Зріст 177. Вага 78. Хват лівий.
Вихованець Череповецького хокею, в 17 років він почав свою професійну кар’єру в 2006 році у складі петербурзького клубу Першої ліги ХК «Пітер», виступаючи до цього за фарм-клуб рідної «Северстали». У тому ж сезоні Олександр провів два матчі в складі петербурзького «Спартака», який виступав у Вищій лізі. Після ще одного досить успішного сезону у Першій лізі Швецов підписав контракт з петербурзьким ХК ВМФ, в складі якого за два проведених сезону набрав 7 (5 + 2) очок в 50 матчах.
Незважаючи на непереконливу статистику, у вересні 2010 року (після перегляду і передсезонних зборів) Олександр підписав однорічний контракт з новокузнецьким «Металургом». На жаль, в новому клубі кар’єра у Швецова склалась не найліпшим чином: в 23 матчах він набрав лише 2 (0 + 2) очки, після чого поїхав у відрядження до ВХЛ до складу ангарського «Єрмака», де за решту сезону провів 36 матчів і набрав 27 (14 + 13) очок. Перед початком сезону 2011/12 Олександр остаточно попрощався з «Металургом», після чого прийняв рішення залишитися в Ангарську.
1 грудня 2011 року, будучі в ранзі кращого бомбардира ВХЛ (в 20 матчах 24 (9+15) очки), Швецов покинув команду і уклав угоду з московським «Спартаком», проте провів в його складі лише 3 матчі і вже через місяць розірвав свій контракт з клубом за обопільної згоди сторін. Проте, вже через три дні після цього Олександр став гравцем новосибірської «Сибірі», а вже за два тижні Швецов закинув, нарешті, свою першу шайбу в Континентальній хокейній лізі, причому в ворота новокузнецького «Металурга».
Всього за решту сезону 2011/12 Олександр провів на майданчику в складі новосибірського клубу 11 матчів, в яких він набрав 2 (1+1) очки, і вже 1 травня Швецов покинув команду.
У міжсезоння форвард приїжджав на перегляди в «Рубін» (ВХЛ), провів з ним більшу частину товариських матчів і в кінці кінців підписав контракт. Але вже в листопаді 2012 перейшов в «Сариарка», в складі якої провів переможну серію довжиною 23 матчі і став переможцем регулярного чемпіонату ВХЛ. В іграх плей-офф «Сариарка» в фіналі в 7 матчі поступилася кубком «Торосу».
— Я не жадный, смотрю по ситуации. Если больше сделал передач, значит, было больше моментов, когда мне бросать по воротам самому было неудобно. Конечно, если побежим вдвоём на пустые ворота, то я сам лучше забью…
Потім послідувала низка щорічних змін команд у ВХЛ, поки одного разу агент не запропонував переїзд до Китаю. На початку 2020 року Швецов – кращий бомбардир «Ценг Тоу» і помічник капітана. У Цзіліні він провів три сезони і є одним із старожилів цієї молодої команди.
— Я к путешествиям отношусь абсолютно нормально. С восемнадцати лет, когда я закончил выступление за родную «Северсталь», в моей биографии были Питер, Новосибирск, Новокузнецк, Ангарск, Тюмень, Тверь и Караганда. Для меня путешествия стали обыденностью. Когда я играл в Ангарске, то мне приходилось летать по шесть часов в одну сторону. Поэтому восьмичасовые полеты Пекин — Москва у меня проходят в обычной форме.
— Что было самым сложным в плане перестройки под китайский уклад жизни?
— Наверное, питание. Оно сильно отличается. Когда приезжаю домой, то первым делом кушаю салаты, борщ и селедку под шубой.
— А готовить вы умеете?
— Конечно! Я мастер. У меня несколько коронных блюд. Одно из них — курица в сливочном соусе. Рецепт не спрашивайте, секрет фирмы!
— У вас есть хобби? Кроме хоккея, какие виды спорта любите?
— Люблю рыбачить, смотреть и играть в футбол и теннис.
— А правду говорят, что вы хорошо поёте и танцуете?
— Да, это правда! Я очень люблю танцевать. С друзьями летом в клубе. Почему нет?! Просто весело провести время, подвигаться. У меня есть два друга, с которыми мы любим собраться и сходить потанцевать. А петь… Этот талант у меня недавно открылся (улыбается).
— Если бы прямо сейчас вы оказались в караоке, какую бы песню выбрали?
— Это, без сомнений, была бы “Весенний день” группы “Браво”! Это уже классика!
— У вас есть прозвище?
— Конечно! Причём очень много. Обычно я Швед, можете меня так звать. Швед или Шви. Меня так ещё тренер в Череповце называл.
Завершимо уявлення сухою статистикою. Новобранець “Дніпра” провів у ВХЛ 485 ігор (з них 59 у плей-офф), закинув 121 шайбу, зробив 155 асистів (у плей-офф показник 11-14), корисність 38, гравець більшості. 1 з 9-10 кидків – в ціль. Звична позиція – правий край нападу.